Miejski Konkurs Literacko-Plastyczny „CHCE SIĘ ŻYĆ”

Nasza szkoła jest organizatorem Miejskiego Konkursu Literacko-Plastycznego „CHCE SIĘ ŻYĆ” dla uczniów klas 4-8 dąbrowskich placówek. W tym roku 3. edycja odbyła się pod hasłem „Dbam o innych”. Konkurs zawsze ma formę literacką i plastyczną. Uczestnicy przygotowują opowiadanie opatrzone dowolną ilustracją do historii przez siebie wymyślonej.  W 2021 roku historia realizująca temat miała być związana z pozytywnym aspektem bezinteresownej pomocy i empatii jako postawy niezbędnej w funkcjonowaniu społecznym każdego człowieka. Organizatorki i jury: Aleksandra Rok-Strzała, Bożena Gala, Justyna Błaut stanęły przed trudnym zadaniem, gdyż na konkurs wpłynęły 23 prace z 9 szkół. Oceniono samodzielność i oryginalność tematu zgodnego z zakresem treściowym konkursu oraz walor artystyczny. Ostatecznie komisja ustaliła wyniki w dwóch kategoriach: klasy 4-6  i 7-8.

1 miejsce – Maja z SP 10
2 miejsce – Kornelia z SP 21, Lena z SP 3
3 miejsce – Ewelina z SP 20
wyróżnienia – Maciej z SP 10, Piotr z SP 10

1 miejsce – Katarzyna z SP 28
2 miejsce – Bartosz z SP 12
3 miejsce – Alicja z SP 13
wyróżnienie – Kinga z SP 3

Wszyscy uczestnicy naszego konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorki. Serdecznie gratulujemy!