Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej

 

Wczasy pod gruszą

Od dnia 12 kwietnia 2021 r. do 14 maja 2021 r. można składać wnioski o wczasy pod gruszą. Druki na stronie internetowej szkoły w zakładce  ZFŚS oraz w...

 
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2021

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2021

CHOROBY WEKTOROWE 7 kwietnia to rocznica utworzenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Każdego roku święto ma inny temat przewodni. W ten...

 

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w czasie pandemii

INFORMATOR DLA RODZICÓW SZANOWNI PAŃSTWO Od wielu miesięcy wszyscy znajdujemy się w całkiem dla nas nowej trudnej rzeczywistości, wobec której nie mamy niezawodnych...

 
 

W marcu uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. W tym roku przedstawienie dla maluchów było niezwykle atrakcyjne, gdyż dzieci  zostały zaproszone na widowisko do teatrzyku cieni. Najmłodsi uczniowie poznali dwie legendy związane z naszym regionem: „Fiołki królowej Jadwigi” oraz „Jak powstała nazwa miasta- Dąbrowa Górnicza?” Spektakl, podczas którego dzieci obserwowały cienie, bardzo się im podobał i na pewno wpłynął na rozwój ich wyobraźni. Po zakończeniu przedstawienia uczniowie uczestniczyli w krótkim quizie, dotyczącym poznanych w czasie spektaklu legend, następnie zostali pasowani na czytelników biblioteki. Z okazji uroczystości  pierwszoklasiści otrzymali również pamiątkę: książkę pt. ”PIERWSZE ABECADŁO” ufundowaną przez Instytut Książki w ramach Ogólnopolskiej kampanii społecznej “Mała książka – wielki człowiek” oraz  dostali słodką niespodziankę. Dekorację do teatrzyku cieni przygotowała pani Bożena Gala, scenariusz opracowała pani Justyna Błaut.