Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej

W marcu uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. W tym roku przedstawienie dla maluchów było niezwykle atrakcyjne, gdyż dzieci  zostały zaproszone na widowisko do teatrzyku cieni. Najmłodsi uczniowie poznali dwie legendy związane z naszym regionem: „Fiołki królowej Jadwigi” oraz „Jak powstała nazwa miasta- Dąbrowa Górnicza?” Spektakl, podczas którego dzieci obserwowały cienie, bardzo się im podobał i na pewno wpłynął na rozwój ich wyobraźni. Po zakończeniu przedstawienia uczniowie uczestniczyli w krótkim quizie, dotyczącym poznanych w czasie spektaklu legend, następnie zostali pasowani na czytelników biblioteki. Z okazji uroczystości  pierwszoklasiści otrzymali również pamiątkę: książkę pt. ”PIERWSZE ABECADŁO” ufundowaną przez Instytut Książki w ramach Ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” oraz  dostali słodką niespodziankę. Dekorację do teatrzyku cieni przygotowała pani Bożena Gala, scenariusz opracowała pani Justyna Błaut.