Pamiętamy

 

Zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2020/2021

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej  informuje, że prowadzone są zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2020/2021 urodzonych w 2013 r. zamieszkałych ...

 
Pierwszy Szkolny Konkurs Plastyczny online pt. ,, Wiosna wokół nas”

Pierwszy Szkolny Konkurs Plastyczny online pt. ,, Wiosna wokół nas”

W marcu został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów kl. I-III pt. ,, Wiosna wokół nas”. Drogą internetową wpłynęło 26 prac. Autorzy wykazali się...

 

Zdalne nauczanie w placówkach oświatowych

Szanowni Państwo, Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej od 25 marca 2020 r. będą obowiązywały nowe przepisy regulujące zdalne nauczanie...

 
 

6 marca 2020 roku w naszej szkole odbył się apel poświęcony” Żołnierzom Wyklętym”. Był on podsumowaniem projektu, w którym wzięły udział klasy ósme oraz klasa 6 c. W ramach tego projektu przygotowano prezentacje multimedialne i prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

Apel przygotowała klasa 8 a wraz z wychowawcą. W podniosłym nastroju zaprezentowano sylwetki wielu bohaterów  partyzantki antykomunistycznej. Szczególnie bliska uczniom była postać osiemnastoletniej Danusi Siedzikówny pseudonim „Inka”, o której uczyli się na lekcjach historii. Młodzież z klas siódmych i ósmych uczciła godnie pamięć bohaterów tamtych trudnych czasów.