Pasowanie na czytelników

 

Zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2020/2021

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej  informuje, że prowadzone są zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2020/2021 urodzonych w 2013 r. zamieszkałych ...

 
Pierwszy Szkolny Konkurs Plastyczny online pt. ,, Wiosna wokół nas”

Pierwszy Szkolny Konkurs Plastyczny online pt. ,, Wiosna wokół nas”

W marcu został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów kl. I-III pt. ,, Wiosna wokół nas”. Drogą internetową wpłynęło 26 prac. Autorzy wykazali się...

 

Zdalne nauczanie w placówkach oświatowych

Szanowni Państwo, Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej od 25 marca 2020 r. będą obowiązywały nowe przepisy regulujące zdalne nauczanie...

 
 

26 lutego tradycyjnie uczniowie klas pierwszych  brali udział w uroczystości pasowania na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie kukiełkowe związane z legendami „Pan Twardowski” oraz „Jak powstała Dąbrowa Górnicza”. Pierwszoklasiści poznali historię sprytnego szlachcica z Krakowa oraz dowiedzieli się, dlaczego nasze miasto ma nazwę Dąbrowa Górnicza. Uroczystość przygotowali nauczyciele bibliotekarze ( kukiełki i dekorację wykonała pani Bożena Gala, natomiast scenariusz spektaklu opracowała pani Justyna Błaut). Głosu kukiełkowym postaciom przedstawienia użyczyli uczniowie klasy VIII a, którzy również zadbali o sprzęt nagłaśniający podczas uroczystości. Pierwszoklasiści z dużym zainteresowaniem obejrzeli spektakl, następnie zostali pasowani przez panią dyrektor Lidię Bancerz na czytelników biblioteki szkolnej. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcie, a uczniowie klas pierwszych otrzymali słodką niespodziankę oraz zakładkę do książki.