Pasowanie na czytelników

26 lutego tradycyjnie uczniowie klas pierwszych  brali udział w uroczystości pasowania na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie kukiełkowe związane z legendami „Pan Twardowski” oraz „Jak powstała Dąbrowa Górnicza”. Pierwszoklasiści poznali historię sprytnego szlachcica z Krakowa oraz dowiedzieli się, dlaczego nasze miasto ma nazwę Dąbrowa Górnicza. Uroczystość przygotowali nauczyciele bibliotekarze ( kukiełki i dekorację wykonała pani Bożena Gala, natomiast scenariusz spektaklu opracowała pani Justyna Błaut). Głosu kukiełkowym postaciom przedstawienia użyczyli uczniowie klasy VIII a, którzy również zadbali o sprzęt nagłaśniający podczas uroczystości. Pierwszoklasiści z dużym zainteresowaniem obejrzeli spektakl, następnie zostali pasowani przez panią dyrektor Lidię Bancerz na czytelników biblioteki szkolnej. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcie, a uczniowie klas pierwszych otrzymali słodką niespodziankę oraz zakładkę do książki.