Spotkanie w realu

Uczniowie klas II i III obejrzeli spektakl teatralny pt. „Spotkanie w realu”. Historia opowiedziana w spektaklu rozgrywa się w Ubrankowie, gdzie każdy z mieszkańców posiada maszynę do wysłania wybranym przez siebie osobom komunikatów „lubię” lub „nie lubię”. Manifestują się one w formie symboli kciuków skierowanych w górę lub w dół na garderobie. Bohaterowie- Dresik i Bluzeczka wracają po wakacjach do szkoły, w której spotykają nową uczennicę Skarpetkę. Ponieważ ma ona na sobie tylko „nie lubię” szybko pada ofiarą drwin Dresika. W związku z licznymi konfliktami, Skarpetka zostaje zmuszona do wyruszenia w bardzo niebezpieczną podróż, w czasie której ma udowodnić, że warta jest przyjaźni nowych kolegów i koleżanek. Celem spektaklu było ukazanie dzieciom korzyści  płynących z kontaktów interpersonalnych w świecie realnym, zwrócenie uwagi na skutki zbyt pochopnego oceniania innych, ukazanie bezinteresownego pomagania innym, budzenie empatii i chęci stawania w obronie słabszych.