Spotkanie z autorem

16 października uczniowie klas III b i III c uczestniczyli w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 7 w spotkaniu z pisarzem. Gościem był Marcin Pałasz – autor książek oraz słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Debiutował w 2004 roku książką „Opowieści z Krainy Potworów”. Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotny laureat wyróżnienia w tym konkursie. Współpracuje z wieloma wydawnictwami. Karierę pisarską zaczął przypadkiem: jego pierwsza książka – napisana dla chrześniaka – za namową przyjaciela trafiła do wydawnictwa „Nasza Księgarnia”, które niedługo potem zakupiło prawa autorskie do jej wydania. Największą popularnością wśród naszych czytelników cieszyły się książki o psie Elfie. Autor w zabawny sposób zachęcił uczniów do zapoznania się z przygodami Elfa. Pan Marcin odpowiedział na mnóstwo pytań i napisał dedykacje na zakupionych książkach. Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie.