Spotkanie z autorem

 

Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników

Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników

Szkoła otrzymała Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo”. Nauczyciele bibliotekarze serdecznie dziękują...

 

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/index.html

 

Wakacyjna piosenka

Piosenka wakacyjna dla dzieci i młodzieży zatytułowana „Pory roku”, śpiewa ją Amelka Lipka z klasy I B z koleżankami. Mama Amelii, wspólnie z...

 
 

16 października uczniowie klas III b i III c uczestniczyli w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 7 w spotkaniu z pisarzem. Gościem był Marcin Pałasz – autor książek oraz słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Debiutował w 2004 roku książką „Opowieści z Krainy Potworów”. Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotny laureat wyróżnienia w tym konkursie. Współpracuje z wieloma wydawnictwami. Karierę pisarską zaczął przypadkiem: jego pierwsza książka – napisana dla chrześniaka – za namową przyjaciela trafiła do wydawnictwa „Nasza Księgarnia”, które niedługo potem zakupiło prawa autorskie do jej wydania. Największą popularnością wśród naszych czytelników cieszyły się książki o psie Elfie. Autor w zabawny sposób zachęcił uczniów do zapoznania się z przygodami Elfa. Pan Marcin odpowiedział na mnóstwo pytań i napisał dedykacje na zakupionych książkach. Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie.