II Szkolny Rajd po Dąbrowie Górniczej

 

Witajcie wakacje

Witajcie wakacje

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się 19 czerwca w trzech grupach. Nauczyciele nie szczędzili trudu, by wszystko dopiąć na przysłowiowy guzik. Programy...

 
Komers 2019

Komers 2019

 Dnia 8 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się komers, który zorganizowali rodzice uczniów klas ósmych. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor,  życząc...

 

Wykaz szkół dla absolwentów szkół podstawowych w województwie śląskim

Informujemy uczniów kl. VIII szkół podstawowych, że wykaz szkół został zamieszczony na stronie http://bip.kuratorium.katowice.pl/index.php/ogloszenia-bip/ogloszenia-inne/wykaz-szkol-ponadgimnazjalnych-w-wojewodztwie-slaskim/ .

 
 

17 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Szkolnym Rajdzie po Dąbrowie Górniczej „Detektywi historii na szlaku”. Trasa rajdu wiodła przez centrum miasta. Uczniowie odwiedzili Pomnik Martyrologii przy ul. Ks. Augustynika, Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej, Pałac Kultury Zagłębia, Fabrykę „Pełną Życia” Centrum, Tablicę Pamięci na murze Huty „Bankowa”, Muzeum Miejskie „Sztygarka”, Sztolnię ćwiczebną. Przewodnicy prowadzili grupy, opowiadając o historii miasta i oglądanych obiektach, uczniowie mieli za zadanie rozwiązać Quiz związany z obiektami wyszczególnionymi na trasie. Meta rajdu miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 20,  młodych turystów przywitała pani dyrektor i prezes Oddziału Miejskiego PTTK, a następnie oglądaliśmy krótki program artystyczny w wykonaniu gospodarzy. Po słodkim poczęstunku odbył się Konkurs Krajoznawczy, w którym wzięli udział reprezentanci poszczególnych szkół. Na zakończenie było wręczenie pucharów i oczywiście pamiątkowe zdjęcia.