II Szkolny Rajd po Dąbrowie Górniczej

 

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY

Nasza szkoła przystąpiła do XIII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem: ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY w ramach Sprzątania Świata 2019 SZCZEGÓŁY  KONKURSU: TERMIN...

 
Zbiórka Makulatury

Zbiórka Makulatury

MZGO oraz ALBA organizują I Dąbrowski Konkurs Zbiórki Makulatury w Dąbrowie Górniczej  Przynieś makulaturę związaną sznurkiem lub w kartonie do szkoły. Akcja...

 

Tysiąc powodów by czytać

Zapraszamy do głosowania w ramach konkursu ogólnopolskiego organizowanego przez Empik. Możemy wygrać 1000 książek. Należy głosować codziennie w aplikacji...

 
 

17 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Szkolnym Rajdzie po Dąbrowie Górniczej „Detektywi historii na szlaku”. Trasa rajdu wiodła przez centrum miasta. Uczniowie odwiedzili Pomnik Martyrologii przy ul. Ks. Augustynika, Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej, Pałac Kultury Zagłębia, Fabrykę „Pełną Życia” Centrum, Tablicę Pamięci na murze Huty „Bankowa”, Muzeum Miejskie „Sztygarka”, Sztolnię ćwiczebną. Przewodnicy prowadzili grupy, opowiadając o historii miasta i oglądanych obiektach, uczniowie mieli za zadanie rozwiązać Quiz związany z obiektami wyszczególnionymi na trasie. Meta rajdu miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 20,  młodych turystów przywitała pani dyrektor i prezes Oddziału Miejskiego PTTK, a następnie oglądaliśmy krótki program artystyczny w wykonaniu gospodarzy. Po słodkim poczęstunku odbył się Konkurs Krajoznawczy, w którym wzięli udział reprezentanci poszczególnych szkół. Na zakończenie było wręczenie pucharów i oczywiście pamiątkowe zdjęcia.