STARY GROŃ – CHATA GRABOWA

11 maja uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w wycieczce w mniej znane rejony Beskidu Śląskiego – Stary Groń – Grabowa. Na trasie odwiedziliśmy Chatę Grabowa i podziwialiśmy panoramy górskie z wieży widokowej na Starym Groniu. Wokół schroniska Chata Grabowa znajduje się park tematyczny „Ogród Bajek” z postaciami z legend i podań z regionu Beskidu Śląskiego. Ogród został podzielony na cztery żywioły: ognia, powietrza, wody i ziemi. Do każdego z nich przypisane zostały poszczególne postacie z demonologii słowiańskiej takie jak: Swaróg, Raróg, Radogost, Światowid, Dziewanna, Kupała, Południca, Domowoj, Dworowoj, Skarbnik, Utopiec, 3 rusałki i Płanetnik. Dopisywała nam piękna pogoda i mieliśmy super humorki. Kolejna wyprawa już w czerwcu.