Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

5 kwietnia odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli baśniowe scenki i wysłuchali opowiadania H. Ch. Andresena. Dzieci miały okazję poznać niektóre fakty z życia pisarza oraz przesłanie znanych baśni, m.in.: „Brzydkiego kaczątka”, „Dziewczynki z zapałkami” oraz „Królowej Śniegu”.

Następnie pierwszoklasiści poznali zasady, którymi powinien kierować się wzorowy czytelnik. Uroczystym momentem spotkania było pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników, którego dokonała pani dyrektor.

Na zakończenie publiczność oraz „aktorzy” zostali nagrodzeni słodką niespodzianką.