Śniadanie daje moc

8 listopada 2018 r. uczniowie klas I-II włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu wychowawcy z uczniami zorganizowali w klasach wspólne śniadanie. Dzieci przygotowały z przyniesionych z domu produktów zdrowe potrawy, które później przy estetycznie nakrytych stołach skonsumowały z apetytem. Były kanapki, koreczki, soki, sałatki, twarożki, koktajle a wszystko pięknie przystrojone i udekorowane, gdyż dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą i zaangażowaniem. Dzięki udziałowi w akcji wychowawcy zrealizowali kluczowe cele dydaktyczne i wychowawcze. Dzieci zdobyły wiedzę na temat roli zdrowego odżywiania, higieny przyrządzania i spożywania posiłków oraz estetyki dekorowania i nakrywania do stołu. Dodatkowym elementem wychowawczym była integracja i współdziałanie dzieci oraz zaangażowanie rodziców.

Pamiętajmy każdego ranka o zjedzeniu pysznego śniadanka!!!