Europejski Dzień Języków

 

Wykaz szkół dla absolwentów szkół podstawowych w województwie śląskim

Informujemy uczniów kl. VIII szkół podstawowych, że wykaz szkół został zamieszczony na stronie http://bip.kuratorium.katowice.pl/index.php/ogloszenia-bip/ogloszenia-inne/wykaz-szkol-ponadgimnazjalnych-w-wojewodztwie-slaskim/ .

 

Ogłoszenie nauczycieli bibliotekarzy

Drodzy Uczniowie! Przypominamy, że podręczniki i inne wypożyczone książki zwracamy do 14 czerwca 2109 r. Nauczyciele bibliotekarze

 

Zawiadomienie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej informuje, że od 06.06.2019 r. będzie prowadzony dodatkowy nabór dla dzieci do klasy I na rok szkolny...

 
 

26 września po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Dla klas młodszych przygodę z krajami i językami europejskimi przygotowały panie od angielskiego i informatyki. Dzieci rywalizowały odgadując odpowiedzi w quizie podróżniczym, „łamały sobie języki” na trudnych wyrażeniach w 4 różnych językach, słuchały hymnów narodowych, poznawały flagi i grały w ciekawe planszówki językowe.

Uczniowie klas starszych udali się w podróż po krajach europejskich odwiedzając stoiska przygotowane dla nich przez kolegów i koleżanki z kl. VI-VIII. Tam poznawali podstawowe zwroty i słownictwo w różnych językach, zagraniczne obyczaje, flagi i położenie państw europejskich. Quizy tematyczne i słodkie nagrody za ich rozwiązanie były miłym urozmaiceniem tego wielokulturowego i wielojęzycznego dnia.