Europejski Dzień Języków

 

Logowanie do dzienniczka elektronicznego- instrukcja

Witam Państwa serdecznie! Przed Wami logowanie do dzienniczka elektronicznego naszej szkoły: oto adres na którym będziecie się Państwo logować:  https://uonetplus.vulcan.net.pl/dabrowagornicza ale...

 

OBIADY W SZKOLE

Zapisy uczniów na obiady odbędą się w dniach od 02.09.2019 r. do 4.09.2019 r. w godzinach od 8:00 do 15:00 . Należy pobrać ze strony internetowej szkoły...

 
Witajcie wakacje

Witajcie wakacje

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się 19 czerwca w trzech grupach. Nauczyciele nie szczędzili trudu, by wszystko dopiąć na przysłowiowy guzik. Programy...

 
 

26 września po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Dla klas młodszych przygodę z krajami i językami europejskimi przygotowały panie od angielskiego i informatyki. Dzieci rywalizowały odgadując odpowiedzi w quizie podróżniczym, „łamały sobie języki” na trudnych wyrażeniach w 4 różnych językach, słuchały hymnów narodowych, poznawały flagi i grały w ciekawe planszówki językowe.

Uczniowie klas starszych udali się w podróż po krajach europejskich odwiedzając stoiska przygotowane dla nich przez kolegów i koleżanki z kl. VI-VIII. Tam poznawali podstawowe zwroty i słownictwo w różnych językach, zagraniczne obyczaje, flagi i położenie państw europejskich. Quizy tematyczne i słodkie nagrody za ich rozwiązanie były miłym urozmaiceniem tego wielokulturowego i wielojęzycznego dnia.