Europejski Dzień Języków

26 września po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Dla klas młodszych przygodę z krajami i językami europejskimi przygotowały panie od angielskiego i informatyki. Dzieci rywalizowały odgadując odpowiedzi w quizie podróżniczym, „łamały sobie języki” na trudnych wyrażeniach w 4 różnych językach, słuchały hymnów narodowych, poznawały flagi i grały w ciekawe planszówki językowe.

Uczniowie klas starszych udali się w podróż po krajach europejskich odwiedzając stoiska przygotowane dla nich przez kolegów i koleżanki z kl. VI-VIII. Tam poznawali podstawowe zwroty i słownictwo w różnych językach, zagraniczne obyczaje, flagi i położenie państw europejskich. Quizy tematyczne i słodkie nagrody za ich rozwiązanie były miłym urozmaiceniem tego wielokulturowego i wielojęzycznego dnia.