Detektywi historii na szlaku

17 maja 2018 roku odbył się Szkolny Rajd po Gołonogu – Śladami Miejsc Pamięci z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W ramach Rajdu uczestnicy rozwiązywali zagadki związane z dzielnicą Gołonóg. Mimo niepogody uczestnicy chętnie podjęli wyzwanie. Po trzygodzinnej wędrówce grupy wstawiły się na mecie rajdu w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 12, która w tym roku była gospodarzem rajdu. Na mecie odbył się konkurs krajoznawczy dotyczący dzielnicy Gołonóg. I miejsce zajęła Oliwia G. SP 8, II miejsce – Paweł Z. SP 18, III miejsce – Nikola R. SP 20, IV miejsce – Joanna Tomczewska – SP 12. Mogliśmy również obejrzeć występ artystyczny uczniów klasy I b. Każda ze szkół otrzymała puchar i dyplom, a młodzi turyści pamiątkowe, rajdowe buttony i słodki poczęstunek. Były również podziękowania dla wszystkich nauczycieli oraz przewodników. Na zakończenie zostały wręczone legitymacje PTTK uczniom z klasy I b. W Rajdzie wzięły udział cztery Szkoły Podstawowe z Dąbrowy Górniczej nr 12, nr 18, nr 8 i nr 20 w liczbie ponad 100 osób. Grupy poprowadzili Przewodnicy po Województwie Śląskim – Grzegorz Gdesz i Mariusz Miśkiewicz. GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK.