Detektywi historii na szlaku

 

Witajcie wakacje

Witajcie wakacje

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się 19 czerwca w trzech grupach. Nauczyciele nie szczędzili trudu, by wszystko dopiąć na przysłowiowy guzik. Programy...

 
Komers 2019

Komers 2019

 Dnia 8 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się komers, który zorganizowali rodzice uczniów klas ósmych. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor,  życząc...

 

Wykaz szkół dla absolwentów szkół podstawowych w województwie śląskim

Informujemy uczniów kl. VIII szkół podstawowych, że wykaz szkół został zamieszczony na stronie http://bip.kuratorium.katowice.pl/index.php/ogloszenia-bip/ogloszenia-inne/wykaz-szkol-ponadgimnazjalnych-w-wojewodztwie-slaskim/ .

 
 

17 maja 2018 roku odbył się Szkolny Rajd po Gołonogu – Śladami Miejsc Pamięci z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W ramach Rajdu uczestnicy rozwiązywali zagadki związane z dzielnicą Gołonóg. Mimo niepogody uczestnicy chętnie podjęli wyzwanie. Po trzygodzinnej wędrówce grupy wstawiły się na mecie rajdu w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 12, która w tym roku była gospodarzem rajdu. Na mecie odbył się konkurs krajoznawczy dotyczący dzielnicy Gołonóg. I miejsce zajęła Oliwia G. SP 8, II miejsce – Paweł Z. SP 18, III miejsce – Nikola R. SP 20, IV miejsce – Joanna Tomczewska – SP 12. Mogliśmy również obejrzeć występ artystyczny uczniów klasy I b. Każda ze szkół otrzymała puchar i dyplom, a młodzi turyści pamiątkowe, rajdowe buttony i słodki poczęstunek. Były również podziękowania dla wszystkich nauczycieli oraz przewodników. Na zakończenie zostały wręczone legitymacje PTTK uczniom z klasy I b. W Rajdzie wzięły udział cztery Szkoły Podstawowe z Dąbrowy Górniczej nr 12, nr 18, nr 8 i nr 20 w liczbie ponad 100 osób. Grupy poprowadzili Przewodnicy po Województwie Śląskim – Grzegorz Gdesz i Mariusz Miśkiewicz. GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK.