Warsztaty Edukacji Żywieniowej

W kwietniu uczniowie klas IV wzięli udział w warsztatach żywieniowych promujących zdrowe odżywianie wśród dzieci i młodzieży „Zielona kraina – Edukacja ze smakiem”, przeprowadzonych na terenie naszej szkoły przez przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Warsztaty zorganizowała pani Izabella Tomanek. Nasi uczniowie dowiedzieli się z ust wykwalifikowanych dietetyków między innymi: jak jeść zdrowo i ze smakiem, w jaki sposób przygotowywać pyszne koktajle i sałatki na bazie świeżych, zielonych warzyw, dlaczego warto jeść różne kasze, uprawiać sport, być aktywnym fizycznie i sięgać po słodycze na bazie naturalnych składników, bez dodatku cukru. Samodzielnie i ochoczo u sporządzali przepyszne i kolorowe sałatki, koktajle, soki owocowe i łakocie, które ze smakiem degustowali.  W części podsumowującej zajęcia uczniowie rozwiązywali quiz, który miał na celu utrwalenie zdobytej wiedzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali również ulotki, na których w przystępny sposób przedstawione zostały zasady zdrowego odżywiania. Zachęcamy wszystkich do ich wdrażania.

Było smacznie i zdrowo!!!