ŚWIĘTO SZKOŁY

Rocznica Konstytucji 3 maja jest równocześnie Świętem Szkoły. Wynika to z faktu, że Stanisław Staszic, patron naszej placówki, miał ogromny udział w uchwaleniu tak ważnego dla wszystkich Polaków dokumentu. W akademii przygotowanej z tej okazji występowali uczniowie klas: IV a, V a, V c, VI b, VI c, VII a. Za uroczystość odpowiedzialne były: mgr Aleksandra Rok-Strzała, mgr Alina Czaja, mgr Aneta Dobosz. Akademia zaczęła się od odśpiewania przez całą społeczność szkolną Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głos zabrała pani dyrektor mgr Lidia Bancerz. Przybliżyła zebranym sylwetkę patrona szkoły. Dwie uczennice wcieliły się w role nauczycielek, które prowadzą niezwykłą lekcję patriotyzmu. Wyznaczani przez nie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Konstytucji z XVIII wieku. Prezentowali też utwory poetyckie związane z tą problematyką. Przebrany za Stanisława Augusta Poniatowskiego uczeń wygłosił tekst przysięgi złożonej przez króla w 1791 roku. Siódmoklasiści pięknie śpiewali przy dźwiękach gitary, dostarczając wszystkim zebranym wielu wzruszeń. Widzom podobały się także piosenki w wykonaniu uczniów klasy czwartej. Akademia nie tylko pogłębiła wiedzę historyczną uczniów. Była też okazją do refleksji na temat tożsamości narodowej każdego z nas.