XIV WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKI

 

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

List Minister Edukacji Pobierz List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji Pobierz

 
Szkolne Jasełka

Szkolne Jasełka

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klas czwartych,...

 
STOWARZYSZENIE ZIEMIA I MY

STOWARZYSZENIE ZIEMIA I MY

W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej podczas rozstrzygnięcia konkursów organizowanych przez Stowarzyszenie Ziemia i My nagrodzeni zostali uczniowie...

 
 

Uczennica klasy V b Karolina Król została laureatką XIV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW POD HASŁEM ANTOLOGIA POEZJI DZIECIĘCEJ. Przedsięwzięcie zorganizowano pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrze.

Wiersz Karoliny pt. „Ciepłe dni” został opublikowany w XIV tomie ANTOLOGII POEZJI DZIECIĘCEJ. Recenzentem utworów zamieszczonych w wyżej wymienionym zbiorze jest profesor Jerzy Bralczyk. 28 listopada 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w  Zabrzu odbyło się podsumowanie konkursu – Wernisaż Poetycki z okazji wydania XIV tomu ANTOLOGII POEZJI DZIECIĘCEJ. W uroczystości brała udział nasza laureatka- Karolina Król.

                                                                       Serdecznie gratulujemy!

Ciepłe dni
Leżąc w łóżku zimną nocą,
kiedy miasto smacznie śpi,
myślę wtedy intensywnie,
kiedy przyjdą ciepłe dni.

Kiedy bocian siądzie w gnieździe
i wesoło zaklekota,
oznajmiając okolicy:
„Wstawać, wstawać! Już sobota!”

Na wycieczkę w leśną głuszę
wnet wyruszyć bardzo chcę.
Dziki, sarny i jelenie
będą tłumnie witać mnie.