XIV WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKI

 

Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

 
Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

22 czerwca zakończył się rok szkolny 2017/2018. Dla uczniów klas pierwszych i drugich uroczyste podsumowanie odbyło się w salach lekcyjnych. Panie B. Brosch...

 
LAUREACI PROJEKTU „MŁODZIEŻ  SIŁĄ MIASTA”

LAUREACI PROJEKTU „MŁODZIEŻ  SIŁĄ MIASTA”

Wraz z końcem roku szkolnego zakończył się realizowany w naszej szkole Projekt „Młodzież siłą miasta” zorganizowany przez MKS Dąbrowa Górnicza. Hasłem...

 
 

Uczennica klasy V b Karolina Król została laureatką XIV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW POD HASŁEM ANTOLOGIA POEZJI DZIECIĘCEJ. Przedsięwzięcie zorganizowano pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrze.

Wiersz Karoliny pt. „Ciepłe dni” został opublikowany w XIV tomie ANTOLOGII POEZJI DZIECIĘCEJ. Recenzentem utworów zamieszczonych w wyżej wymienionym zbiorze jest profesor Jerzy Bralczyk. 28 listopada 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w  Zabrzu odbyło się podsumowanie konkursu – Wernisaż Poetycki z okazji wydania XIV tomu ANTOLOGII POEZJI DZIECIĘCEJ. W uroczystości brała udział nasza laureatka- Karolina Król.

                                                                       Serdecznie gratulujemy!

Ciepłe dni
Leżąc w łóżku zimną nocą,
kiedy miasto smacznie śpi,
myślę wtedy intensywnie,
kiedy przyjdą ciepłe dni.

Kiedy bocian siądzie w gnieździe
i wesoło zaklekota,
oznajmiając okolicy:
„Wstawać, wstawać! Już sobota!”

Na wycieczkę w leśną głuszę
wnet wyruszyć bardzo chcę.
Dziki, sarny i jelenie
będą tłumnie witać mnie.