Spotkanie z autorem książek dla dzieci

 

Konkurs Plastyczny ,,Portret Pani Jesieni”

Konkurs Plastyczny ,,Portret Pani Jesieni”

,, Jesień, jesień, wesoła jesień …” W taki właśnie sposób jako piękną, kolorową i wesołą postać uczniowie klas młodszych przedstawili obecną...

 
Światowy Dzień Czarnego Kota

Światowy Dzień Czarnego Kota

19 listopada w naszej świetlicy wspólnie obchodziliśmy Światowy Dzień Czarnego Kota.  Poznawaliśmy charakterystyczne cechy dla wyglądu kota, jego sposoby...

 
Szkolny Klub Wolontariusza “Pomocna Dłoń”

Szkolny Klub Wolontariusza “Pomocna Dłoń”

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards) Szkolny Klub Wolontariusza...

 
 

31 października uczniowie klas 1 b, 1 c, 3 a i 3 d uczestniczyli w spotkaniu z autorem książek dla dzieci i młodzieży Waldemarem Cichoniem, które odbyło się w Filii nr 7 MBP w Dąbrowie Górniczej. Pan Waldemar Cichoń zaczął pisać przez przypadek. Okazało się, że Marcel, starszy syn nie chciał i nie lubił czytać. Napisał więc książkę o Marcelu i Cukierku, najbardziej niezwykłym i niesfornym kocie na świecie. Kot trafił do rodziny Cichoniów w 2007 roku i wywrócił jej życie do góry nogami. Rozrabiając na całego, kot stał się równocześnie inspiracją i spowodował powstanie całej serii książek. Kolejna część, już 7 ukaże się w przyszłym roku. Cukierek jest pełnoprawnym członkiem rodziny i jej oczkiem w głowie, mając jednocześnie swój profil na Facebooku. Od niedawna ma także współlokatorkę kotkę Tradycję. Spotkanie bardzo spodobało się naszym uczniom.

Natomiast 25 października odbył się III Regionalny Konkurs Czytelniczo – Plastyczny „Z kotem mi do twarzy”, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 29 i Filię nr 5 MBP w Dąbrowie Górniczej. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania związane z treścią książek o Cukierku, a także mieli wykonać pracę plastyczną przedstawiającą jednego z bohaterów. Julia Warzecha z klasy 3 d zajęła II miejsce. Gratulujemy!