Europejski Dzień Języków

 

Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

 
Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

22 czerwca zakończył się rok szkolny 2017/2018. Dla uczniów klas pierwszych i drugich uroczyste podsumowanie odbyło się w salach lekcyjnych. Panie B. Brosch...

 
LAUREACI PROJEKTU „MŁODZIEŻ  SIŁĄ MIASTA”

LAUREACI PROJEKTU „MŁODZIEŻ  SIŁĄ MIASTA”

Wraz z końcem roku szkolnego zakończył się realizowany w naszej szkole Projekt „Młodzież siłą miasta” zorganizowany przez MKS Dąbrowa Górnicza. Hasłem...

 
 

Dnia 26.09.2017 r. po raz kolejny obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Tym razem uczennice z klasy VII a i VII b przygotowały wiadomości o różnych krajach europejskich w formie prezentacji, ciekawostek, quizów oraz gier i zabaw. W imprezie wzięli udział wszyscy uczniowie, którzy mogli dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o krajach Europy, sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania, czy pograć w gry językowe. Można było też nauczyć się kilku prostych zwrotów w innych językach, zobaczyć oryginalne pamiątki z podróży, posłuchać piosenek, a nawet potańczyć. Dzieci za swoje odpowiedzi  i wykonane zadania otrzymały słodkie upominki.
Uczniowie z klas I – III,  pod kierunkiem wychowawców, przygotowali piękne plakaty, które udekorowały szkolny korytarz.
Imprezę przygotowały i czuwały nad jej przebiegiem panie: Beata Brosch, Jolanta Bieńkowska, Magdalena Kania i Bożena Szymańska.