Europejski Dzień Języków

 

Młodzież Siłą Miasta!

Młodzież Siłą Miasta!

  W tym roku szkolnym SP 12 przystąpiła do projektu ogłoszonego przez MKS Dąbrowa Górnicza „Młodzież siłą miasta! ”, który jest adresowany do...

 

„Prezent dla biblioteki”

W 8. Edycji Akcji Szkolnej „Prezent dla biblioteki” otrzymaliśmy 76 książek i 79 czasopism. Serdecznie dziękujemy! Nasi darczyńcy:  Iga Litewka z klasy...

 
Zagłosuj na naszą bibliotekę szkolną

Zagłosuj na naszą bibliotekę szkolną

Uczniowie klasy IV a i IV d oraz gościnnie Pan Kleks (z VII a) wzięli udział w konkursie „Tysiąc powodów, by czytać”. Celem konkursu jest wygranie...

 
 

Dnia 26.09.2017 r. po raz kolejny obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Tym razem uczennice z klasy VII a i VII b przygotowały wiadomości o różnych krajach europejskich w formie prezentacji, ciekawostek, quizów oraz gier i zabaw. W imprezie wzięli udział wszyscy uczniowie, którzy mogli dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o krajach Europy, sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania, czy pograć w gry językowe. Można było też nauczyć się kilku prostych zwrotów w innych językach, zobaczyć oryginalne pamiątki z podróży, posłuchać piosenek, a nawet potańczyć. Dzieci za swoje odpowiedzi  i wykonane zadania otrzymały słodkie upominki.
Uczniowie z klas I – III,  pod kierunkiem wychowawców, przygotowali piękne plakaty, które udekorowały szkolny korytarz.
Imprezę przygotowały i czuwały nad jej przebiegiem panie: Beata Brosch, Jolanta Bieńkowska, Magdalena Kania i Bożena Szymańska.