Konkurs “Europejskie koło fortuny”

 

Bezpieczne wakacje

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie...

 
Pożegnanie klas ósmych

Pożegnanie klas ósmych

24 czerwca 2022 uczniowie klas ósmych zostali absolwentami Szkoły Podstawowej nr 12. Z tej okazji podziękowali wszystkim, dzięki którym osiem lat mogli uczyć...

 
“Polszczyzna -Słowiańszczyzna”

“Polszczyzna -Słowiańszczyzna”

Bibliotekarze we współpracy z nauczycielami języka polskiego realizowali projekt “Polszczyzna -Słowiańszczyzna”. Celem przedsięwzięcia m.in. było...

 
 

W dniu 8 maja 2017 r. uczniowie z klas II uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Europejskie koło fortuny”. Konkurs odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia nr 7. Przy pomocy koła dzieci losowały pytania o różnym stopniu trudności. Uczniowie pracowali w czteroosobowych zespołach. Każdy zespół wykazał się dużą wiedzą na temat zwyczajów, tradycji i literatury krajów Unii Europejskiej. Ponadto dzieci poszerzyły swoje wiadomości odnośnie zabytków oraz symboli Unii Europejskiej ( hymn, flaga, stolice państw). Konkurs dostarczył dzieciom wiele pozytywnych wrażeń i emocji. Wyjście do biblioteki zorganizowała p. J. Bieńkowska.