Ptasi koncert

11 maja gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 36. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w zaproponowane gry, ćwiczenia oraz naukę przez zabawę. Pani Barbara Sokalska umożliwiła gościom wykorzystanie sprawności fizycznej w zwinnościowych torach przeszkód.  Uczestnicy byli podzieleni na grupy. Do pokonania mieli obwód ćwiczebny składający się z ośmiu stacji. Między innymi wykonywali przeskoki przez przeszkody, bieg z piłką, przejście po drabinkach, turlanie po materacu i przejście przez szarfę. Po zmaganiach na sali gimnastycznej dzieci uczestniczyły w lekcji przyrody przygotowanej przez Panią Agatę Barańską – Feledyk. Rozwiązywały zagadki muzyczne rozpoznając ptaki, które spotykamy  wiosną. Opisywały je a następnie wskazywały na planszach. Później kolorowały wybrane gatunki i przyklejały na kartach pracy. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą.