ŚWIĘTO SZKOŁY

3 maja był okazją do uczczenia rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji, a także obchodów Święta Szkoły. Uczniowie klas IV a, IV c, V b, V c pod kierunkiem nauczycieli Aliny Czai, Jolanty Gwiazdy – Pniak, Grażyny Kubiczek i Artura Kaczmarczyka przygotowali akademię, która miała wyjątkowo uroczysty charakter. Radę Rodziców reprezentował jej przewodniczący, Pan Daniel Beszterda. Pani dyrektor Lidia Bancerz podziękowała panu Grzegorzowi Przewieźlikowi za doposażenie nasze szkoły w krzesełka i stoliki. Następnie wręczyła nagrodę Paulinie Rekosz za zajęcie III miejsca w Regionalnym Konkursie Literacko- Historycznym.  Widzowie z uwagą obejrzeli film poświęcony symbolom narodowym: hymnowi państwowemu, fladze i godłu. W skupieniu wysłuchali utworów o wymowie patriotycznej. Młodzi wykonawcy w przystępny sposób przybliżali kolegom wydarzenia historyczne sprzed 226 lat. Oddano również hołd patronowi naszej szkoły – Stanisławowi Staszicowi. Widzom udzielił się podniosły nastrój. Na pewno długo będą pamiętać tę niezwykłą „lekcję patriotyzmu”.