Popularni czytają

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej w ramach realizacji projektu „Popularni czytają” organizuje spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży. 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły z klasy 3 a i 3 d uczestniczyli w takim spotkaniu. Pani Agnieszka Suchowierską jest nauczycielką języka polskiego w szkole podstawowej i autorką m. in. książki „Mat i świat”, której bohaterem jest optymistyczny i kochający wszystkie dzieci miś. Uczniowie poznali etapy powstawania książki, rolę jaką pełni ilustrator i obejrzeli prezentację przedstawiającą szkoły i uczniów w różnych krajach. Wielkim zaskoczeniem była odwrotna skala ocen w niemieckiej szkole. Na zakończenie wszyscy wykonali według własnego pomysłu portret Mata obieżyświata.