Warsztaty plastyczno – teatralne w MOPT

Dnia  10 stycznia br. grupa świetlicowa uczniów klas II wraz z p. Anetą Dobosz i p. Jolantą Bieńkowską po raz  kolejny odwiedziła Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej. W ośrodku gościła nas przesympatyczna p. Ania Podsiedlik, nauczyciel zajęć plastycznych, która przygotowała dla nas ciekawe warsztaty plastyczne. Ale zanim udaliśmy się do pracowni plastycznej, zobaczyliśmy pracownię wizażu, ceramiki, rzeźby i tkaniny artystycznej. Poznaliśmy sposoby tworzenia i wypalania prac z gliny oraz na szkle. Odwiedziliśmy salę klubową, gdzie mieści się wystawa prac wychowanków ośrodka. Następnie udaliśmy się na zajęcia do pracowni plastycznej. Na miejscu p. Ania wręczyła każdemu dziecku pracę z fragmentem twarzy. Zadaniem uczniów było dorysowanie drugiej połowy twarzy. I tak przy użyciu kolorowych cienkopisów, kredek, flamastrów i wyobraźni powstały piękne portrety, które wraz z autorami zostały uwiecznione na zdjęciach. Na koniec naszej wizyty w MOPT znaleźliśmy się na deskach Teatru  „Pantoplast”, gdzie przywitał nas p. Kamil Katolik, aktor tegoż teatru oraz aktor Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Pan Kamil wykorzystując elementy pantomimy i improwizacji, wprowadził nas w świat teatru. Pokazał, jak można się świetnie bawić, wykorzystując własną wyobraźnię, mimikę twarzy, gesty, ruch. Zarówno zajęcia teatralne, jak i plastyczne pozostaną w naszej pamięci na długo.  Mamy nadzieję, że za jakiś czas uda się nam znów odwiedzić to magiczne miejsce, które przenosi nas w artystyczny świat.