Noc z literaturą

Z 13 na 14 stycznia odbyła się w naszej szkole już 4. edycja „Nocy z literaturą” prowadzona przez Dariusza Rekosza, autora licznych książek detektywistycznych dla dzieci i młodzieży. W tym roku uczestnicy zmagali się z wieloma zadaniami związanymi ze średniowieczem. Grupowe zadania polegały m.in. na pokolorowaniu herbów szlacheckich i dopasowaniu  nazwy, przyporządkowaniu wizerunków 10 Piastów i ułożeniu władców w odpowiedniej chronologii, utworzeniu jak najdłuższego miecza z 40 pasków papieru oraz „uszyciu” płaszcza Wielkiego Mistrza Krzyżackiego. Natomiast indywidualne prace polegały na zaprojektowaniu własnej wizytówki używając gotyckich czcionek czy stroju królowej i króla wykorzystując wycinki z gazet, a także średniowiecznego banknotu. Za aktywne uczestnictwo w zadaniach uczniowie otrzymywali nagrody. W ostatniej konkurencji, w super zadaniu „Od giermka do księcia” składającym się z czterech części nagrodą była książka Dariusza Rekosza z autografem. Po zmaganiach umysłowych nastąpiła przerwa na małą przekąskę i przygotowanie miejsca do spania. Po filmowym maratonie najdzielniejsi zasnęli około 5.10. Zakończenie imprezy nastąpiło o godzinie 6.30. Każdy otrzymał dyplom uczestnictwa w „Nocy z literaturą”.