Górki WIelkie

 

Witajcie wakacje

Witajcie wakacje

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się 19 czerwca w trzech grupach. Nauczyciele nie szczędzili trudu, by wszystko dopiąć na przysłowiowy guzik. Programy...

 
Komers 2019

Komers 2019

 Dnia 8 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się komers, który zorganizowali rodzice uczniów klas ósmych. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor,  życząc...

 

Wykaz szkół dla absolwentów szkół podstawowych w województwie śląskim

Informujemy uczniów kl. VIII szkół podstawowych, że wykaz szkół został zamieszczony na stronie http://bip.kuratorium.katowice.pl/index.php/ogloszenia-bip/ogloszenia-inne/wykaz-szkol-ponadgimnazjalnych-w-wojewodztwie-slaskim/ .

 
 

W dniach 20, 21 września 2016 roku klasy III a i III b  wraz z wychowawcami, opiekunami i przewodnikiem byli na dwudniowej wycieczce w Beskidach. Uczniowie zwiedzili Chatę Chlebową w Górkach Wielkich, gdzie brali udział w warsztatach pszczelarskich oraz warsztatach wypieku podpłomyków. Dzieci degustowały samodzielnie zrobiony twaróg, podpłomyki z własnoręcznie zrobionym masłem lub miodem z pobliskiej pasieki oraz delektowali się kawą zbożową. Kolejnym punktem programu była wizyta w stadninie koni „U Matuli”, gdzie wszyscy uczestnicy wycieczki zaliczyli jazdę konną. Jak się okazało najlepszą atrakcją tego dnia była przejażdżka po okolicy zaprzęgiem konnym, podczas której wszyscy podziwiali piękny, jesienny krajobraz  górski. Wieczorem odbył się grill połączony z konkursem wiedzy o Beskidach i oczywiście nagrodami, które przygotowała pani przewodnik. Kolejny dzień to wyprawa na Przełęcz Karkoszczonki. Wszyscy strudzeni, ale zadowoleni dotarli do celu, czyli do schroniska -„Chaty Wuja Toma”. Tam był odpoczynek i zakup pamiątek, a następnie bezpieczny powrót do domu z uśmiechem na twarzach. To były niezapomniane chwile spędzone w gronie kolegów i przyjaciół.
-Pani Izo – powiedział Dawid, uczeń klasy III a – To była najlepsza wycieczka na świecie!!!