Górki WIelkie

 

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY

Nasza szkoła przystąpiła do XIII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem: ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY w ramach Sprzątania Świata 2019 SZCZEGÓŁY  KONKURSU: TERMIN...

 
Zbiórka Makulatury

Zbiórka Makulatury

MZGO oraz ALBA organizują I Dąbrowski Konkurs Zbiórki Makulatury w Dąbrowie Górniczej  Przynieś makulaturę związaną sznurkiem lub w kartonie do szkoły. Akcja...

 

Tysiąc powodów by czytać

Zapraszamy do głosowania w ramach konkursu ogólnopolskiego organizowanego przez Empik. Możemy wygrać 1000 książek. Należy głosować codziennie w aplikacji...

 
 

W dniach 20, 21 września 2016 roku klasy III a i III b  wraz z wychowawcami, opiekunami i przewodnikiem byli na dwudniowej wycieczce w Beskidach. Uczniowie zwiedzili Chatę Chlebową w Górkach Wielkich, gdzie brali udział w warsztatach pszczelarskich oraz warsztatach wypieku podpłomyków. Dzieci degustowały samodzielnie zrobiony twaróg, podpłomyki z własnoręcznie zrobionym masłem lub miodem z pobliskiej pasieki oraz delektowali się kawą zbożową. Kolejnym punktem programu była wizyta w stadninie koni „U Matuli”, gdzie wszyscy uczestnicy wycieczki zaliczyli jazdę konną. Jak się okazało najlepszą atrakcją tego dnia była przejażdżka po okolicy zaprzęgiem konnym, podczas której wszyscy podziwiali piękny, jesienny krajobraz  górski. Wieczorem odbył się grill połączony z konkursem wiedzy o Beskidach i oczywiście nagrodami, które przygotowała pani przewodnik. Kolejny dzień to wyprawa na Przełęcz Karkoszczonki. Wszyscy strudzeni, ale zadowoleni dotarli do celu, czyli do schroniska -„Chaty Wuja Toma”. Tam był odpoczynek i zakup pamiątek, a następnie bezpieczny powrót do domu z uśmiechem na twarzach. To były niezapomniane chwile spędzone w gronie kolegów i przyjaciół.
-Pani Izo – powiedział Dawid, uczeń klasy III a – To była najlepsza wycieczka na świecie!!!