WYCIECZKA PO WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM

 

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY

Nasza szkoła przystąpiła do XIII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem: ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY w ramach Sprzątania Świata 2019 SZCZEGÓŁY  KONKURSU: TERMIN...

 
Zbiórka Makulatury

Zbiórka Makulatury

MZGO oraz ALBA organizują I Dąbrowski Konkurs Zbiórki Makulatury w Dąbrowie Górniczej  Przynieś makulaturę związaną sznurkiem lub w kartonie do szkoły. Akcja...

 

Tysiąc powodów by czytać

Zapraszamy do głosowania w ramach konkursu ogólnopolskiego organizowanego przez Empik. Możemy wygrać 1000 książek. Należy głosować codziennie w aplikacji...

 
 

W dniach 10 – 11 października dzieci z klasy III d oraz III f uczestniczyły wraz z opiekunkami w dwudniowej wycieczce po województwie świętokrzyskim. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. To dziecięce centrum kultury dostarczyło uczestnikom wielu wrażeń oraz przybliżyło baśnie i legendy z całej Europy. Drugiego dnia główną atrakcją było zwiedzanie najstarszego polskiego sanktuarium znajdującego się na Świętym Krzyżu na Łysej Górze. Klasztor był obiektem zainteresowania, gdyż odnajdziemy w nim część historii,  piękną okolicę, wrażenia estetyczne i duchowe doznania. Oglądaliśmy muzeum misyjne. Z boku kościoła, po jego zewnętrznej stronie, jest zejście do krypty Księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, gdzie widzieliśmy jego zmumifikowane ciało. Potem zwiedzaliśmy Zamek Królewski w Chęcinach. W pobliżu zamku przechodzi żółty szlak turystyczny im. Juliusza Brauna, Honorowego Członka PTTK, z Wiernej Rzeki do Chęcin. Te dwa dni za szybko minęły. Zapraszamy do galerii!