WYCIECZKA PO WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM

W dniach 10 – 11 października dzieci z klasy III d oraz III f uczestniczyły wraz z opiekunkami w dwudniowej wycieczce po województwie świętokrzyskim. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. To dziecięce centrum kultury dostarczyło uczestnikom wielu wrażeń oraz przybliżyło baśnie i legendy z całej Europy. Drugiego dnia główną atrakcją było zwiedzanie najstarszego polskiego sanktuarium znajdującego się na Świętym Krzyżu na Łysej Górze. Klasztor był obiektem zainteresowania, gdyż odnajdziemy w nim część historii,  piękną okolicę, wrażenia estetyczne i duchowe doznania. Oglądaliśmy muzeum misyjne. Z boku kościoła, po jego zewnętrznej stronie, jest zejście do krypty Księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, gdzie widzieliśmy jego zmumifikowane ciało. Potem zwiedzaliśmy Zamek Królewski w Chęcinach. W pobliżu zamku przechodzi żółty szlak turystyczny im. Juliusza Brauna, Honorowego Członka PTTK, z Wiernej Rzeki do Chęcin. Te dwa dni za szybko minęły. Zapraszamy do galerii!