WYCIECZKA PO WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM

 

Witajcie wakacje

Witajcie wakacje

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się 19 czerwca w trzech grupach. Nauczyciele nie szczędzili trudu, by wszystko dopiąć na przysłowiowy guzik. Programy...

 
Komers 2019

Komers 2019

 Dnia 8 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się komers, który zorganizowali rodzice uczniów klas ósmych. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor,  życząc...

 

Wykaz szkół dla absolwentów szkół podstawowych w województwie śląskim

Informujemy uczniów kl. VIII szkół podstawowych, że wykaz szkół został zamieszczony na stronie http://bip.kuratorium.katowice.pl/index.php/ogloszenia-bip/ogloszenia-inne/wykaz-szkol-ponadgimnazjalnych-w-wojewodztwie-slaskim/ .

 
 

W dniach 10 – 11 października dzieci z klasy III d oraz III f uczestniczyły wraz z opiekunkami w dwudniowej wycieczce po województwie świętokrzyskim. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. To dziecięce centrum kultury dostarczyło uczestnikom wielu wrażeń oraz przybliżyło baśnie i legendy z całej Europy. Drugiego dnia główną atrakcją było zwiedzanie najstarszego polskiego sanktuarium znajdującego się na Świętym Krzyżu na Łysej Górze. Klasztor był obiektem zainteresowania, gdyż odnajdziemy w nim część historii,  piękną okolicę, wrażenia estetyczne i duchowe doznania. Oglądaliśmy muzeum misyjne. Z boku kościoła, po jego zewnętrznej stronie, jest zejście do krypty Księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, gdzie widzieliśmy jego zmumifikowane ciało. Potem zwiedzaliśmy Zamek Królewski w Chęcinach. W pobliżu zamku przechodzi żółty szlak turystyczny im. Juliusza Brauna, Honorowego Członka PTTK, z Wiernej Rzeki do Chęcin. Te dwa dni za szybko minęły. Zapraszamy do galerii!