Młody Ekolog

Eko zajęcia dla uczniów klas III w ramach projektu „Młody Ekolog” Fundacji „Zielona Perspektywa”. 20 września 2016 roku w naszej szkole odbyły się Eko zajęcia dla uczniów klas III. Tematyką warsztatów edukacyjnychekolog były zagadnienia szeroko pojętej ochrony środowiska, a w szczególności promowanie postaw proekologicznych zarówno w domu jak i w szkole. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak poprawnie segregować odpady, jak dbać o środowisko, jak oszczędzać energię elektryczną, czy wodę i co zrobić, aby nie zginąć w górze odpadów. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, a w nagrodę za swoją aktywność otrzymali pomoce dydaktyczne w postaci książki o tematyce segregacji odpadów i tablice edukacyjne. To była wspaniała wędrówka przez świat ekologii, która nas wiele nauczyła.