WYPRAWKA SZKOLNA 2016

Zgodnie z opracowanym projektem rozporządzenia „Wyprawka Szkolna 2016” dofinansowanie obejmować będzie zakup podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego ds. oświaty i wychowania.

Projekt zakłada udzielenie pomocy uczniom:

1) słabowidzącym,

2) niesłyszącym,

3) słabosłyszącym,

4) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

5) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,

6) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,

7) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

8) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku z gdy z jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1) – 7)

posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,  o którym mowa w art. 71 b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, uczęszczającym w roku szkolnym 2016/2017 do:

• klasy VI szkoły podstawowej,
  • klasy III gimnazjum,
  • zasadniczej szkoły zawodowej,
  • liceum ogólnokształcącego,
  • technikum,
  • szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

W przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz  uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających  w roku szkolnym 2016/2017 do szkół dla dzieci i młodzieży do: klas I-III i VI szkoły podstawowej, klasy III gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej dofinansowanie obejmuje również zakup materiałów edukacyjnych (są to w szczególności książki pomocnicze, karty pracy, ćwiczenia rewalidacyjne, które są wykorzystywane przez nauczycieli w procesie kształcenia tych uczniów),  o ile uczniowie ci nie korzystają z podręcznika zapewnionego przez ministra właściwego ds. oświaty  i wychowania.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z programu „Wyprawka” proszone są o zachowanie dowodu zakupu podręczników (faktura, rachunek, paragon) i dowiadywanie się w okresie wakacyjnym w sekretariatach szkół o terminie i warunkach składania wniosków.

Wniosek:
Pobierz

Szczegółowe informacje nt. programu zostaną podane po wejściu w życie ww. Rozporządzenia.