Czy to już jest koniec? – pożegnanie absolwentów

 

Bezpieczne wakacje

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie...

 
Pożegnanie klas ósmych

Pożegnanie klas ósmych

24 czerwca 2022 uczniowie klas ósmych zostali absolwentami Szkoły Podstawowej nr 12. Z tej okazji podziękowali wszystkim, dzięki którym osiem lat mogli uczyć...

 
“Polszczyzna -Słowiańszczyzna”

“Polszczyzna -Słowiańszczyzna”

Bibliotekarze we współpracy z nauczycielami języka polskiego realizowali projekt “Polszczyzna -Słowiańszczyzna”. Celem przedsięwzięcia m.in. było...

 
 

Pewien etap w życiu młodych absolwentów SP nr 12 w Dąbrowie Górniczej zakończył się. 24 czerwca 2016 r. pożegnali swoją pierwszą szkołę. Podczas oficjalnej części akademii wszyscy dzielnie się trzymali i dumnie prężyli pierś kiedy wręczano liczne nagrody. Pani Dyrektor Lidia Bancerz oraz przedstawiciel rodziców p. Wojciech Bednarski w ciepłych słowach podsumowali sześć lat, które minęły jak jeden dzień w „Naszej 12”. W części artystycznej usłyszeliśmy piosenkę M. Grechuty. Dawid wyśpiewał, że „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…” i to nam poprawiło humor. Pięknie zaprezentowany taniec irlandzki oraz pokaz gimnastyczny dziewcząt z klasy VI a uświadomiły naszym absolwentom, że świat należy do nich. Wzruszające wykonanie  utworów M. Szpaka przez Krzysia i Wiktorię,  utwierdziło nas w tym przekonaniu. Finał wybrzmiał wzruszającą recytacją absolwentów oraz  pożegnalnym tangiem. Tu już nie kryliśmy łez.

My dziś z piosenką pożegnamy was
Niech ta piosenka stale łączy nas
Gdy usłyszycie tej melodii ton
Niech w waszych sercach radość budzi on

Tradycją naszej placówki jest wybór absolwenta roku. Ten zaszczytny tytuł przypadł Paulinie Bednarskiej z klasy VI a, która uzyskała średnią z przedmiotów nauczania 6,0. Wspaniałe pożegnanie absolwentów zostało przygotowane przez wychowawców klas szóstych: mgr Alinę Czaję, mgr Jadwigę Janowską, mgr Artura Kaczmarczyka oraz mgr Bożenę Galę, mgr Beatę Janowską i mgr Grażynę Kubiczek. Pamiętajmy jednak, że ważne są dni, których jeszcze nie znamy