Warsztaty plastyczne w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej

 

HIGIENA CYFROWA – WAŻNE INFORMACJE

HIGIENA CYFROWA – WAŻNE INFORMACJE

Drogi Rodzicu,

 
Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

 

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w czasie pandemii

INFORMATOR DLA RODZICÓW SZANOWNI PAŃSTWO Od wielu miesięcy wszyscy znajdujemy się w całkiem dla nas nowej trudnej rzeczywistości, wobec której nie mamy niezawodnych...

 
 

Dnia  17 czerwca br. grupa uczniów kl. I i II w ramach zajęć świetlicowych wraz z p. Jolantą Bieńkowską i p. Anetą Dobosz odwiedziła Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej. Na miejscu powitała nas p. Ania Podsiedlik, nauczyciel zajęć plastycznych, która przygotowała dla nas warsztaty plastyczne z okazji Dnia Ojca. Zanim udaliśmy się do pracowni plastycznej, p. Ania oprowadziła nas po ośrodku. Na samym początku zobaczyliśmy pracownię wizażu, ceramiki, rzeźby i tkaniny artystycznej. Dzieci poznały sposoby tworzenia i wypalania prac z gliny oraz na szkle. Następnie udaliśmy się do pracowni tanecznej, w której odbywają się zajęcia z salsy, a także ćwiczą tam swoje układy taneczne wychowankowie Zespołu folklorystycznego „Dąbrowa”. W dalszej części odwiedziliśmy pracownię fotografii i grafiki komputerowej, gdzie uczestnicy poznają najważniejsze elementy fotografii, uczą się obsługi sprzętu fotograficznego i poprzez zabawę wykorzystują komputer do tworzenia własnych projektów graficznych. Zaproszeni zostaliśmy również do pracowni muzycznej, w której odbywają się zajęcia wokalno-instrumentalne i w której kiedyś ćwiczył Dawid Podsiadło. Na końcu zachwyciliśmy się kostiumami i maskami Teatru Wizji i Ruchu „Pantoplast”, gdzie wykorzystuje się elementy pantomimy i improwizacji. W zajęciach teatralnych również uczestniczą dzieci i młodzież. Po długiej wycieczce po ośrodku, udaliśmy się na zajęcia do pracowni plastycznej. Tam już czekały na dzieci piękne laurki, które zostały przez nie ślicznie ozdobione. Dzieci otrzymały także papierowe torebki, na których, przy pomocy pasteli, wykonały portret swojego Taty. Po zakończonych zajęciach udaliśmy się do sali klubowej, gdzie mieści się wystawa prac wszystkich wychowanków ośrodka, a następnie pożegnaliśmy się z p. Anią, która wprowadziła nas w atmosferę panującą w ośrodku i zaprosiła do uczestnictwa w zajęciach.