Spotkanie z myśliwym

 

HIGIENA CYFROWA – WAŻNE INFORMACJE

HIGIENA CYFROWA – WAŻNE INFORMACJE

Drogi Rodzicu,

 
Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

 

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w czasie pandemii

INFORMATOR DLA RODZICÓW SZANOWNI PAŃSTWO Od wielu miesięcy wszyscy znajdujemy się w całkiem dla nas nowej trudnej rzeczywistości, wobec której nie mamy niezawodnych...

 
 

W dniu 8 kwietnia 2016 r. w naszej szkole gościł myśliwy pan Szymon Kubicki z Koła Łowieckiego nr 12 „Żubr” z   Bytomia. Opowiadał uczniom klasy II a, II d, II e o swojej pracy na rzecz ochrony i wspomagania środowiska przyrodniczego. Dzieci dowiedziały się, że myśliwy nie tylko poluje na zwierzęta leśne, lecz bierze  czynny  udział w  ochronie zagrożonych gatunków i wspomaga zwierzęta zimą dokarmiając je. Nasz gość podzielił się szeroką wiedzą dotyczącą życia zwierząt leśnych ich obyczajów i zwyczajów. Zwrócił szczególną uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie, informując, że obcowanie z dzikimi zwierzętami może być niebezpieczne. Podawał liczne przykłady niewłaściwych zachowań ludzi wobec napotkanych zwierząt. Podczas prezentacji zdjęć pan Szymon dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniami zdobytymi podczas długoletniej pracy, jako myśliwy. Uczniowie ze szczególną uwagą wsłuchiwali się w opowieści o życiu zwierząt, o przygodach i dziwnych wydarzeniach podczas pobytu w lesie. Bezbłędnie rozpoznawali różne zwierzęta na przedstawionych fotografiach. Mieli również okazję oglądać trofea myśliwskie (futro lisa, borsuka, jenota, dzika, poroże jelenia, gniazdo szerszeni) oraz wysłuchać odgłosów zwierząt leśnych. To była wspaniała lekcja przyrody, którą zapamiętamy na długo.