„Noc z literaturą”

 

Witajcie wakacje

Witajcie wakacje

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się 19 czerwca w trzech grupach. Nauczyciele nie szczędzili trudu, by wszystko dopiąć na przysłowiowy guzik. Programy...

 
Komers 2019

Komers 2019

 Dnia 8 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się komers, który zorganizowali rodzice uczniów klas ósmych. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor,  życząc...

 

Wykaz szkół dla absolwentów szkół podstawowych w województwie śląskim

Informujemy uczniów kl. VIII szkół podstawowych, że wykaz szkół został zamieszczony na stronie http://bip.kuratorium.katowice.pl/index.php/ogloszenia-bip/ogloszenia-inne/wykaz-szkol-ponadgimnazjalnych-w-wojewodztwie-slaskim/ .

 
 

Z 12 na 13 lutego odbyła się w naszej szkole już 3. edycja „Nocy z literaturą” prowadzona przez Dariusza Rekosza, autora licznych książek detektywistycznych dla dzieci i młodzieży. W tym roku uczestnicy zmagali się z wieloma zadaniami związanymi z mitologią grecką. Grupowe zadania polegały m.in. na przyporządkowaniu Boga lub Bogini do wizerunku i opisu, dopasowaniu znaku zodiaku do nazwy i okresu trwania, otrzymaniu jak najdłuższej nici Ariadny z kartek papieru. Natomiast indywidualne prace polegały na zaprojektowaniu własnej wizytówki używając greckiego alfabetu czy stroju greckiego wykorzystując wycinki z gazet, rozwiązaniu krzyżówki, stworzeniu ilustracji do jednej z prac Heraklesa. Największym powodzeniem cieszyła się gra terenowa połączona z rozwiązywaniem zadań logicznych i kreatywnych. Za aktywne uczestnictwo w zadaniach uczniowie otrzymywali nagrody. W ostatniej konkurencji, w super zadaniu „Wyprawa po Złote Runo” składającym się z czterech części nagrodą była książka Dariusza Rekosza z autografem. Po zmaganiach umysłowych nastąpiła przerwa na małą przekąskę i przygotowanie miejsca do spania. Po filmowym maratonie najdzielniejsi zasnęli około 5.20. Zakończenie imprezy nastąpiło o godzinie 7.00. Każdy otrzymał dyplom uczestnictwa w „Nocy z literaturą”.