„Noc z literaturą”

 

Prawa Dziecka

Prawa Dziecka

Prawo ma służyć człowiekowi, jest naszą podstawą funkcjonowania w społeczeństwie i tarczą ochronną. Dzieci posiadają szczególne prawa. Dziecko nie potrafi...

 
Wielkie Andrzejkowe Wróżenie

Wielkie Andrzejkowe Wróżenie

28 i 29 listopada w odbyło się WIELKIE ANDRZEJKOWE WRÓŻENIE. Motywem przewodnim w tym roku były kolory i kwiaty. Uczennice i uczniowie klas III-VIII w kolorowych...

 
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Kierownik świetlicy wraz z wychowawcami  świetlicy zapraszają uczniów i ich opiekunów na coroczne Warsztaty Bożonarodzeniowe, które odbędą się 12 grudnia...

 
 

Z 12 na 13 lutego odbyła się w naszej szkole już 3. edycja „Nocy z literaturą” prowadzona przez Dariusza Rekosza, autora licznych książek detektywistycznych dla dzieci i młodzieży. W tym roku uczestnicy zmagali się z wieloma zadaniami związanymi z mitologią grecką. Grupowe zadania polegały m.in. na przyporządkowaniu Boga lub Bogini do wizerunku i opisu, dopasowaniu znaku zodiaku do nazwy i okresu trwania, otrzymaniu jak najdłuższej nici Ariadny z kartek papieru. Natomiast indywidualne prace polegały na zaprojektowaniu własnej wizytówki używając greckiego alfabetu czy stroju greckiego wykorzystując wycinki z gazet, rozwiązaniu krzyżówki, stworzeniu ilustracji do jednej z prac Heraklesa. Największym powodzeniem cieszyła się gra terenowa połączona z rozwiązywaniem zadań logicznych i kreatywnych. Za aktywne uczestnictwo w zadaniach uczniowie otrzymywali nagrody. W ostatniej konkurencji, w super zadaniu „Wyprawa po Złote Runo” składającym się z czterech części nagrodą była książka Dariusza Rekosza z autografem. Po zmaganiach umysłowych nastąpiła przerwa na małą przekąskę i przygotowanie miejsca do spania. Po filmowym maratonie najdzielniejsi zasnęli około 5.20. Zakończenie imprezy nastąpiło o godzinie 7.00. Każdy otrzymał dyplom uczestnictwa w „Nocy z literaturą”.